Aktualitātes
 Notikumu kalendārs
 Svētdarbības
 Regulārās norises
 Diakonija
 Svētdienas skola
 Draudzes padome
 Kapsēta
 Kontakti
 Notikumi
2006.gads
2007.gads
2008.gads
2009.gads
2010.gads
2011. gads
2012. gads
2013. gads
2014. gads
2015. gads
2016.gads
2017.gads
2018.gads
2019.gads
 Izlasi/Noklausies
 Galerijas
 Draudzes avīze
 Vēsture
 Ķekavas Romas katoļu draudze
 Projekti
 Noderīgas saites
Meklēšana

 

2019.gada notikumi!

ZIEMASSVĒTKU RĪTA DIEVKALPOJUMĀ MŪSU DRAUDZĒ TIKA UZŅEMTI JAUNIESVĒTĪTI DRAUDZES LOCEKĻI, KURI KĀRTĪGI APMEKLĒJUŠI IESVĒTES MĀCĪBAS KURSU UN PIEDZĪVOJUŠI ARĪ TRADICIONĀLO "FESTIVĀLU". APSVEICAM! PRIECĀJAMIES! 

PATEICĪBA DIEVAM!

Lietotāja Doles Ķekavas Draudze attēls.
Lietotāja Doles Ķekavas Draudze attēls.
Lietotāja Doles Ķekavas Draudze attēls.


Sirsnīga pateicība visiem Ziemassvētku un Adventa laika pasākumu organizētājiem un dalībniekiem !

01.12.  1. Adventa dievkalpojumā

spēlēja E. Grieznis un O. Ozoliņš

             pl. 15:00    labdarības koncerts „ Atnāc, noziedo, izbaudi”

/ Ķekavas Mākslas skolas audzēkņu zīmējumu izstāde, 

pasākumu org. E. Grieznis/


Lietotāja Eduards Grieznis attēls.
Lietotāja Eduards Grieznis attēls.
Lietotāja Eduards Grieznis attēls.
Lietotāja Eduards Grieznis attēls.
Kad €525,43 saziedoti vienā koncertā.. Gandarījums par ideju, kas materializējusies uzskatāmos rezultātos, ir vārdos neizsakāms..!! 😇🙏 Paldies baldoniešiem par dāsnajiem ziedojumiem labdarības nedēļas noslēguma koncertā! Kopējais nu jau 13. labdarības projekta "Atnāc, Noziedo un Izbaudi!" savākto ziedojumu apjoms šogad sastāda 628.63 €, kas nevarētu notikt bez sadarbības ar Dzīvnieku patversme "Ulubele", Doles - Ķekavas Draudzes Sv. Annas Baznīca, Baldones baznīca, flautistes Maija Kļaviņa, koncertmeistares Lelde Rasnace, ģitārista Egils Leimanis, skaņu režisora Nikolai Varlamov, Latvijas Nacionālās operas dziedātājas Baiba Tērmane, Jauniešu Simfoniskais Orķestris Draugi, Tempus, Baldone Art School unĶekavas Mākslas skola un to audzēkņiem, un protams visiem jums, atbalstītājiem, kas šos ziedojumus dāvināja!!

Projekta ietvaros aizvadīti divi Adventes koncerti - 01.12. atklāšanas koncerts Ķekavas ev.lut. baznīcā un 08.12. noslēguma koncerts Baldones baznīcā, kā arī nedēļas garumā notikusi Ķekavas mākslas skolas un Baldones mākslas skolas audzēkņu labdarības izstādes darbu izsole (dažu zīmējumu foto atrodami zemāk).

Ziedotie līdzekļi tiks izlietoti Ulubeles Zsv lūguma sirds siltumu 100 opīšiem ietvaros.

Par ziedojumiem Ulubele iegādāsies speciālo pārtiku, barības piedevas un vitamīnus dzīvniekiem senioriem. 🐈🐶
***
 08.12.   2. Adventa dievkalpojumā

              Mārupes PPII „Namiņš” bērnu koncerts, skolotāja L. Taube

                                     
Lietotāja Doles Ķekavas Draudze attēls.
                                      ***
13.12.  koncertā „ ES TICU…”

uzstājās V.Pūce, I.Šļubovska-Kancēviča, D.Krenberga, R. Ozols 

Gada nogalē vairākos Latvijas dievnamos izskanēs jauna Ziemassvētku noskaņu programma „ES TICU...”. Tajā komponista Valta Pūces vadībā apvienojušies izcili mūzikas profesionāļi – brīnumskaistās balss īpašniece, operdziedātāja Inga Šļubovska Kancēviča, vijoļspēles meistars Raimonds Ozols, niansētā flautas burve Dita Krenberga un pats Valts Pūce pie taustiņinstrumentiem. 
Programmā skanēja tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, instrumentāli skaņdarbi un komponista Valta Pūces oriģināldarbi ziemīgās noskaņās. Koncerta veidotāji aicināja izbaudīt Adventes laika gaišās noskaņas mūzikā kopā ar augstas raudzes mūziķiem, un ļauties tai dievišķajai Mīlestības enerģijai, kas caurstrāvo ikvienu sirdi, sarunāties mūzikas valodā un ticēt...
„Ne velti koncerta nosaukumam esam izvēlējušies šos iedvesmas, pārliecības un ticības spēka vārdus, lai arī katru no mūsu koncerta klausītājiem rosinātu izjust gaišo Ziemassvētku gaidīšanas laiku, tiecoties uz patiesu tīrību, pacietību un mīlestību...”, saka koncerta producents Aigars Dinsbergs.
Šo domu turpina arī paši koncerta dalībnieki:
„Latviešu sakāmvārds vēsta - Kas tic, tam piepildās. Lai Ziemassvētku laiks stiprina mūsu ticību labajam un dod pārliecību, ka Dieva Mīlestība vienmēr ir klātesoša. Lai gaisma un prieks mūsu dvēselēs!” (Dita Krenberga)
„ Šī pasaule nav ideāla, taču tā kļūs arvien labāka. Es tam ticu...” (Valts Pūce)
„Es ticu, ka sirsnīgs smaids dara labāku pasauli! Es  ticu, ka mūzika paceļ dvēseli un spēj to dziedināt! Es ticu, ka laime sākas ar mani pašu, ticu, ka katra stunda, kuru es pavadu dziedot, dara mani labāku un bagātāku! Es ticu Dievam, un ticu, ka ilgas pēc Gaismas atved pie Tās!” (Inga Šļubovska Kancēviča)
„Es ticu, ka mūzikas spēks veic brīnumus katrā mūsu sirdī, tikai ļaujies saņemt šo dāvanu un dāvā to arī citiem” (Raimonds Ozols)

***

‍                               15. 12.  3. Adventa dievkalpojumā

              piedalījās Ķekavas  Mūzikas skolas audzēkņi ar koncertu

***

21.12.   grupas "SESTĀ JŪDZE"koncerts   „SEŠAS JŪDZES LĪDZ ZIEMASSVĒTKIEM”


AKUSTISKI DVĒSELISKĀ SVĒTKU KONCERTPROGRAMMA
“SEŠAS JŪDZES LĪDZ ZIEMASSVĒTKIEM”
Tuvojoties gada gaišākajiem svētkiem, Latvijas titulētākā kantrīmūzikas grupa “Sestā Jūdze”, pēc savu klausītāju lielā pieprasījuma, atgriezās pie saviem mīļajiem ar grupas pastāvēšanas laikā visīpašāko akustisko Ziemassvētku koncertprogrammu “Sešas jūdzes līdz Ziemassvētkiem”, viesojoties 21. decembrī plkst. 19:00 Ķekavā, Doles- Ķekavas evanģēliski luteriskajā baznīcā.
Atšķirībā no ierastā repertuāra šajā programmā valdīja dvēselisks miers, kas raksturīgas tieši baltajam un klusajam gada laikam, palīdzot radīt svētku noskaņojumu, taču nezaudējot mierīgi plūstošo kantrī skanējumu. Jaunajā koncertprogrammā iekļautas gan grupas “Sestā Jūdze” oriģināldziesmas par ziemu un svētku gaidīšanas laiku, kā - “Skumjais sniegs”, “Tāds laiks kad gribētos”, “Pirmā sniega diena”, “Kapučino un saldējums”, “Vakars, kad visi būs mājās”, “Svētku pietura”, “Kad debesīs būs īstā Latvija”, “Upe”, “Klusā daba” u.c., gan arī klausītājiem tik pazīstamajā grupas ierastajā kantrī skanējumā ietērptas tradicionālās Ziemassvētku un garīgās dziesmas, kuras labi pazīstamas visā pasaulē. Koncertprogrammas skanējumu papildinās dzejnieces Marikas Svīķes ziemas dzejoļi, ko ierunājis Latvijas Nacionālā teātra aktieris Jānis Skanis.
“Mums ir padomā ļoti īpašas Ziemassvētku dziesmas, kuras tiks izpildītas šajā svētku laikā, liekot klausītājiem kaut uz īsu brīdi apstāties un padomāt par nopietnākām un visuvarenākām lietām,” stāsta grupas “Sestā Jūdze” solists un dziesmu autors Agris Gedrovičs. 
***

22. 12.  4. Adventa dievkalpojumā

piedalāījās Jelgavas sv.Annas ev.lut.  draudzes koris

***

24. 12.  Ziemsvētku vakara  dievkalpojumu muzikāli kuplināja

 Ķekavas kultūras nama vokālais ansamblis „Jūti”

***

25.12. Kristus piedzimšanas  svētku  dievkalpojumā

piedalījās draudzes mūziķi


Mūsu draudzes jauniešu grupiņas un viņu vadītājas Rasas sadraudzības izbrauciens...Paldies superīgie Jaunās Sv. Ģertrūdes draudzes jaunieši un Ilze Gailite ,ka mūs tik laipni uzņēmāt. Spēlēt paslēpes baznīcā ir tik forši.  Un Taizé ļoti,ļoti atjauno dvēseli. Tiešām varens vakars. Būs mums ko pasvīst, lai Jūs tikpat viesmīlīgi uzņemtu. Tad gaidām ciemos tagad pie mums Ķekavā, ja?  #lelbjaunatne #jauniešuvakars #jauniesi #lelb #godisgood🙏#dievsirlabs #taizé @ Jaunā Sv. Ģertrūdes baznīca

Lietotāja Rasa Vītola attēls.
Lietotāja Rasa Vītola attēls.
Lietotāja Rasa Vītola attēls.Vīri saņēmās un ķērās pie darba . Šoreiz gan nogrieza un tad sāka mērīt ,bet ceram ka siltumu tas neietekmēs.
Pateicība par pienesumu LUIDeko , Atis Kalniņš ar ģimeni un Estere Pumpura👏🙏
Pateicība par svētīgu vakaru🙏🙌

Lietotāja Doles Ķekavas Draudze attēls.
Lietotāja Doles Ķekavas Draudze attēls.
Lietotāja Doles Ķekavas Draudze attēls.
Lietotāja Doles Ķekavas Draudze attēls.

Kaspars Cērps - jaunais evaņģēlists, bet kas vēl? 
Viņš sauc sevi par rūdītu jelgavnieku. Jelgavā dzimis, audzis, skolā gājis. Arī universitāti pabeidzis Jelgavā ar ainavu arhitekta diplomu kabatā. Universitātes laikā atradis Kristu Jelgavas sv. Annas ev. lut. draudzē - tur 1997. gadā kristīts, iesvētīts, un, kopš tā laika, katru svētdienu arī atrodams Annas baznīcas solā. Uzticīgus baznīcā gājējus mēdz novērtēt - ar laiku Kaspars kļuvis par perminderi, draudzes padomes locekli, tāpat arī draudzes kora dalībnieku. Paralēli uzsāktas darba gaitas Rīgā, arhitektu birojā, kur strādā par arhitekta palīgu līdz pat šim brīdim. Aicinājums kalpot draudzes iesvētes mācībā noved pie vēlmes padziļinātai teoloģijas studēšanai. Caur Lutera akadēmijas pedagoģisko nodaļu galu galā nonācis arī līdz teoloģijas bakalaura programmai, ko sekmīgi pabeidzis 2016. gadā, rakstot bakalaura darbu par M. Lutera Mazo Katehismu. Lielākais prieks un ieguvums no būšanas Baznīcā - Kristus klātbūtne Dieva Vārdā, sakramentos un draudzes kopībā, ko gribas nodot tālāk citiem, iedrošināt meklēt un atrast to ik katrā dzīves situācijā. 
Kaspars ir veiksmīgi nokārtojis evaņģēlista eksāmenu un viņam 2019.gada 21. augusta LELB Kapitula sēdē tika piešķirts evaņģēlista amats ar amatā ievešanas brīdi. Kalpošanai Kaspars tika nosūtīts Jūrmalas iecirkņa prāvesta Arņa Eltermaņa rīcībā un pārraudzībā. 
Prāvesta draudze ir mūsu mīļā Doles-Ķekavas draudze, līdz ar to, 2019.gada 13.oktobra svētdienā prāvests Arnis evaņģēlistu Kasparu ieveda amatā Doles-Ķekavas baznīcā draudzes dievkalpojuma laikā. Dievkalpojumā jaunais evaņģēlists runāja sprediķi un kopā ar draudzes pērminderu Lauri Bērziņu kalpoja altārī izdalot Svēto Vakarēdienu. 
Ar šo brīdi Kaspars ir pilntiesīgs LELB Baznīcas evaņģēlists, kurš kalpos Jūrmalas iecirknī. Pirmo laiku Kaspara samtaino balsi un dziedātos psalmus varēs baudīt mūsu Doles- Ķekavas draudze, vēlāk kalpošana paredzēta arī citās Jūrmalas iecirkņa draudzēs. 
Evaņģēlists ir liels atspaids un palīgs draudžu mācītājiem un vajadzības gadījumā var patstāvīgi vadīt Vārda dievkalpojumu un izdalīt iepriekš konsekrētu Svēto Vakarēdienu. 
Lai Dievs vada Kasparu viņa kalpošanā un dod spēku un prieku sludinot Kristus mācību!

Lietotāja Doles Ķekavas Draudze attēls.
Lietotāja Doles Ķekavas Draudze attēls.
Lietotāja Doles Ķekavas Draudze attēls.
Lietotāja Doles Ķekavas Draudze attēls.Septembra nogalē divas dienas pie mums viesojās mūsu ilggadējie draugi Kristū Stovneres draudze (Norvēģijā). 

Sestdien viesi vēlējās kopīgi apceļot Ķekavas novadu, tāpēc izbraucām ar Baložu kūdras bānīti, viesojāmies Rāmavas Depkina muižā pie viesmīlīgās saimnieces Ilzes, Katlakalna baznīcā -par kuru pastāstīja pērminderis Igors, bet ērģelniece Laima ļāva izbaudīt brīnišķīgo ērģeļu skanējumu. Pusdienojām mūsu baznīcā, jo vēlējāmies parādīt mūsu viesiem gan baznīcā padarīto, gan salīdzinoši jauno kalpošanu-zupas virtuvi par kuru parūpējās Ieva un Lauris. Pēc baznīcas devāmies uz ķekaviešu ģimenes ražotni "Konfelāde", kurā atraktīvā saimniece Ginta pastāstīja gan par mazā uzņēmuma rašanos, gan marmelādes ražošanu, gan deva iespēju pašiem izveidot savu gardo marmelādi. Gan viesi, gan mājinieki bija sajūsmā par ekskursijā pavadīto dienu. Tā nebūtu tik jauka, ja mūs nepavadītu mūsu ilggadējā sabiedrotā Agrita, kura čakli un izteiksmīgi tulkoja visu norvēģu-latviešu valodās, lai varam abas puses saprasties. 

Svētdien svinējām kopīgi dievkalpojumu. Ļoti aizkustināja tas, ka bija sagatavotas dziesmas, lai varētu dziedāt kopā gan viesi norvēģu valodā, gan mēs latviešu valodā. Mācītājs Arnis bija pārtulkojis sprediķi angļu valodā. Tas tiešām bija kopā svinēts dievkalpojums! Pēc dievkalpojuma devāmies uz Doles tautas namu, lai kopīgi apspriestu nākotnes plānus, klausītos mūsu draudzes ansambļa un Rasas brīnišķīgos priekšnesumus, baudītu draudzes saimnieču sarūpētās kūkas par ko stovnerieši ir īpaši pateicīgi :), un vienkārši pabūtu kopā ar seniem draugiem. Arī šajā dienā palīdzēja saprasties abās valodās Līga, bet vēlāk arī Paula ar visu mazo Olafu. Sadraudzībā un nopietnajās sarunās piedalījās arī Ķekavas novada Domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, kura iepazinās arī ar mūsu ilggadējās sadraudzības vadītāju Kjellu Olavu Sannesu. Esam ļoti pateicīgi par viņas dalību, jo vēlamies, lai draudze un mūsu baznīca būtu svarīga arī Ķekavas novada Domei. Tikšanās noslēgumā mācītājs Arnis iepriecināja klātesošos ar savu muzicēšanu. Sirsnīgs paldies Doles tautas nama atsaucīgajam kolektīvam un visiem mūsu draudzes čaklajiem kalpotājiem, kas nodrošināja mūsu viesu uzņemšanu tik organizētu un sirsnīgu.

‍Depkina Rāmavas muižā

‍Katlakalna baznīcā

‍"Konfelādē"

Mūsu baznīcā

‍Doles tautas namā. Uzstājas draudzes ansamblis


‍Muzicē mācītājs Arnis


‍Abi Olafi.


Dievkalpojumā 16,jūnijā viesojās Stovneres (Norvēģija) draudzes mācītājs Kjells Olavs Sannes un Rotaru kluba biedri, jo 

14. jūnijā Atbalsta centrā "Roku rokā" ikgadējā vizītē viesojās Norvēģijas sadarbības partneri un, nu jau var teikt, draugi - Grūrūddālenes un Brinas Rotari klubu pārstāvji. Šī reize bija īpaša ar to, ka vienam no šīs sadarbības galvenajiem uzturētājiem un veidotājiem - Šellam Ūlavam Sannes (Kjell Olav Sannes) un viņa kundzei Gunhillai Sannes (Gunhild Sannes) - tika pasniegts Latvijas Republikas Ministru kabineta Atzinības raksts par nopelniem Latvijas labā, jo īpaši veicinot sadarbību nu jau 18 gadu garumā ar Atbalsta centru "Roku rokā" un Doles-Ķekavas evaņģēliski luterisko draudzi. Atzinības rakstu pasniedz Ārlietu Ministrijas Eiropas departamenta direktors-vēstnieks Alberts Sarkanis. 

SIRSNĪGA PATEICĪBA BĒRNU VOKĀLAJAM ANSAMBLIM "CĪRULĪTIS" UN VADĪTĀJĀM

 ILZEI MILLEREI UN LANAI BĒRZIŅAI 

PAR SKAISTO KONCERTU MĀTES DIENĀ, KĀ ARĪ PALDIES SVĒTDIENAS SKOLAS SKOLOTĀJĀM PAR BĒRNU DĀVANIŅĀM MĀMIŅĀM.


Bērnu laukumiņš izveidots! Priecājas gan bērni, gan vecāki...sirsnīgs paldies Ievai, Robertam, Kārlim, Edgaram...un visiem pārējiem atbalstītājiem un darītājiem.
„Kunga Jēzus Kristus žēlastība un Dieva mīlestība un

Svētā Gara sadraudzība lai ir ar jums visiem!”

                                                                     /2.Kor.13:13/

SIRSNĪGA PATEICĪBA VISIEM,KAS MUZIKĀLI KUPLINĀJA IELDIENU DIEVKALPOJUMUS UN RŪPĒJĀS PAR TO NORISI!


ZAĻĀS CETURTDIENAS 

dievkalpojumā dziedāja draudzes ansamblis

 ***

 LIELĀS PIEKTDIENAS 

·        dievkalpojumā dziedāja draudzes ansamblis

·        KRUSTA CEĻŠ ĶEKAVĀ

 Nevienam nav lielākas mīlestības kā šī, ja kāds savu dzīvību atdod par saviem draugiem.” Jņ. 15:13

TIKŠANĀS DOLES - ĶEKAVAS EVAŅĢĒLISKI LUTERISKAJĀ BAZNĪCĀ

18.00 – 18.30 laiks baznīcā individuālām lūgšanām

18.30 – Krusta ceļa sākums

 Ikviens tika aicināts piedalīties, neatkarīgi no draudzes piederības. Centīsimies dziļāk izprast Kristus Golgātas ceļa jēgu, ieklausoties Dieva Vārdā un pievienojoties lūgšanām par Ķekavu un tās iedzīvotājiem.

Maršruts: Doles- Ķekavas ev.  lut. baznīca – Ķekavas Jauniešu iniciatīvu centrs – Brāļu kapi – Ķekavas kapi – Ķekavas vidusskola – Ķekavas kultūras nams – P/A Ķekavas ambulance – Ķekavas novada Dome – P/A Sociālās aprūpes centrs – Pirmskolas izglītības iestāde  „Ieviņa” (cauri parkam, pa Nākotnes ielu) – Privātā pamatskola „Gaismas Tilts 97” –  Jaunā sākumskola – Ķekavas Mūzikas skola – Doles Tautas nams – Doles - Ķekavas ev. lut. baznīca.

Atgriežoties baznīcā,varēja noskatīties Mela Gibsona uzņemto filmu “The Passion of the Christ” (Kristus ciešanas), kurā atspoguļotas Jēzus Kristus dzīves pēdējās divpadsmit stundas. Šis kino visā pasaulē ir izraisījusi pretrunīgas atsauksmes, jo filmas režisors ir izveidojis skarbu, reālistisku, nežēlīgu un neierastu darbu par Jēzu.

                                                   ***

‍‍ NAKTS VIGĪLIJAS 20.aprīlī

Plkst. 23.00 „No tumsas - gaismā”

dievkalpojumā dziedāja Ķekavas pagasta kultūras nama

 sieviešu koris „Daugaviete”, mākslinieciskā vadītāja Dace Bite


*** 

LIELDIENU DIEVKALPOJUMS 21.aprīlī  Plkst.10.00

dievkalpojumā dziedāja draudzes ansamblis


SIRSNĪGA PATEICĪBA PAR BRĪNIŠĶĪGO KONCERTU DIEVKALPOJUMĀ 17.martā

 jauktajam korim "MĀRUPE", 

diriģentam Andim Klučniekam, 

mākslinieciskajam vadītājam Kalvim Ozoliņam,

 koncertmeistaram Agrim Puķem.

17.marta dievkalpojumā notika 

draudzes padomes un revīzijas komisijas vēlēšanas

laika posmam 2019.-2024.

Ar sarakstu var iepazīties sadaļā

 "Draudzes padome" 

  KontaktiemArnis Eltermanis
mācītājs
arniseltermanis@gmail.com
29177336‍Kaspars Cērps
‍evanģēlists

Raitis Heniņš
 draudzes priekšnieks
 raitis@gd.lv
 29149425Ieva Kolosovska
 diakonijas un
 saimniecības vadītāja
29157260Lauris Bērziņš 

Kapu pārzinis 
25773343
lauris00777@inbox.lv

Draudzes e-pasts:

doleskekavasdr@inbox.lv

www.facebook.com  /

/kekavas.baznica 

 
Copyright 2006; Created by MB Studija »