lapas: 1-10  11-20 21-22

LELB Kapituls

Kapituls ir vadības institūcija Virsvaldes sastāvā, kurā ietilpst LELB bīskapi, prāvesti un dekāni.

Arhibīskapa Jāņa Vanaga sprediķis valsts svētkos Rīgas Domā
 lasīt tālak »

Baznīcas gads sākas ar Adventa laiku - četru nedēļu ilgu Kristus gaidīšanas laiku, pirmsziemassvētku laiku. Tas tradicionāli bijis gavēņa laiks, kad cilvēki gatavojušies Kristus atnākšanai mūsu pasaulē. Adventa laika krāsa ir violetā, norādot, ka gaidāma ķēniņa ierašanās, kā arī uzsverot gavēņa laika nozīmi.
Simboliska nozīme ir arī Adventes rotai – vainagam. Priežu, egļu, tūju vai kadiķu zari, no kuriem pin vainagu, liecina par cerību un mūžīgo dzīvību. Vainags veido apli, kas nozīmē mūžību un vienotību. Sveces iedegšana katrā no četru nedēļu svētdienām simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu, piedzimstot Kristum.

BRĪVS UN LAIMĪGS!

Rekolekcijas- garīgie vingrinājumi
 lasīt tālak »

Arhibīskaps Jānis Vanags var lepoties ar to, ka jau gadiem ilgi vada baznīcu, kas vienīgā pasaulē savulaik atļāva sieviešu ordināciju, bet vēlāk no šīs prakses atteicās. Šobrīd ordinācijas atļauja tikai vīriešiem ir nostiprināta Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Satversmē.

Vienlaikus Jānis Vanags allaž ir bijis aktīvs sabiedrisko procesu komentētājs, pazīstams arī ar ļoti precīziem vērtējumiem un diagnozēm sabiedrībā notiekošajiem procesiem. Arī intervijā "Kodolam" arhibīskaps runā par ļoti aktuālām norisēm gan pasaulē, gan tepat Latvijā.

lasīt tālak »

Par déjà vu (jau redzēts – franču val.) sauc sajūtu, ka notikums ir piedzīvots jau agrāk, neatkarīgi, vai tas ir bijis, vai nē.

Raksts laikrakstā Diena
‍http://www.diena.lv/latvija/viedokli/guntis-kalme-politiskais-d-j-vu-14048266