lapas: 1-10  11-19

Baznīcas gads sākas ar Adventa laiku - četru nedēļu ilgu Kristus gaidīšanas laiku, pirmsziemassvētku laiku. Tas tradicionāli bijis gavēņa laiks, kad cilvēki gatavojušies Kristus atnākšanai mūsu pasaulē. Adventa laika krāsa ir violetā, norādot, ka gaidāma ķēniņa ierašanās, kā arī uzsverot gavēņa laika nozīmi.
Simboliska nozīme ir arī Adventes rotai – vainagam. Priežu, egļu, tūju vai kadiķu zari, no kuriem pin vainagu, liecina par cerību un mūžīgo dzīvību. Vainags veido apli, kas nozīmē mūžību un vienotību. Sveces iedegšana katrā no četru nedēļu svētdienām simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu, piedzimstot Kristum.

“Ziemassvētki cauri gadsimtiem”

Ziemassvētki ir prieka, pateicības un dāvināšanas laiks, kurā mūzikas burvība spēj radīt svētku sajūtas katra cilvēka sirdī.

Liriskās eņģeļu balss īpašniece soprāns Endija Rezgale ir sarūpējusi īpašu muzikālu dāvanu Latvijas dievnamos jaunajā koncertprogrammā “Ziemassvētki cauri gadsimtiem”, kas sāksies Adventa laikā un turpināsies līdz Zvaigznes dienai. Endija iepriekšējos gados, ar klausītājiem pārpildītajās Latvijas baznīcās, piedalījās Ziemassvētku koncertprogrammās Pieskaries brīnumam un Ar sirdi eņģeļa plaukstā.  Studiju laikā dzīves ceļš Endiju aizveda uz Dienvidāfrikas republiku, kur ar savu maigo un dzidro soprāna balsi  viņa priecēja dienvidāfrikāņu sirdis.  Lai arī ir atgriezusies savā dzimtenē, viņa regulāri turpina koncertēt arī Dienvidāfrikā.

Šogad dziedātāja jauno koncertprogrammu saviem klausītājiem ir sagatavojusi kopā ar trim jaunām un talantīgām mūziķēm: ērģelnieci Janu Zariņu no Sanktpēterburgas, kura aktīvi darbojas Latvijas baznīcu koncertdzīvē, gan kā soliste, gan dažādu ansambļu sastāvos; vijolnieci Līvu Tomiņu, starptautisko konkursu laureāti Šveicē, Polijā, Vācijā, Čehijā un Vidzemes kamerorķestra, Vācijas jauniešu orķestra dalībnieci; flautisti Elzu Bleikšu starptautisko konkursu godalgoto vietu ieguvēju unMinhenes Jauniešu Filharmonijas orķestra dalībnieci, kura koncertē Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Vācijā, Nīderlandē, Ķīnā un Azerbaidžānā.

Koncertā dzirdēsiet pasaulē iemīļoto komponistu ārijas un Ziemassvētku korāļus.

Skanēs arī K. Sensānsa Ave Maria, G. F. Hendeļa Ombra mai fu, C. Franka Panis Angelicus, Ā. Č. Ādamsa Ak, svētā nakts u.c.

BRĪVS UN LAIMĪGS!

Rekolekcijas- garīgie vingrinājumi
 lasīt tālak »

Arhibīskaps Jānis Vanags var lepoties ar to, ka jau gadiem ilgi vada baznīcu, kas vienīgā pasaulē savulaik atļāva sieviešu ordināciju, bet vēlāk no šīs prakses atteicās. Šobrīd ordinācijas atļauja tikai vīriešiem ir nostiprināta Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Satversmē.

Vienlaikus Jānis Vanags allaž ir bijis aktīvs sabiedrisko procesu komentētājs, pazīstams arī ar ļoti precīziem vērtējumiem un diagnozēm sabiedrībā notiekošajiem procesiem. Arī intervijā "Kodolam" arhibīskaps runā par ļoti aktuālām norisēm gan pasaulē, gan tepat Latvijā.

lasīt tālak »

Par déjà vu (jau redzēts – franču val.) sauc sajūtu, ka notikums ir piedzīvots jau agrāk, neatkarīgi, vai tas ir bijis, vai nē.

Raksts laikrakstā Diena
‍http://www.diena.lv/latvija/viedokli/guntis-kalme-politiskais-d-j-vu-14048266

Ukrainas zobens dvēselē
(raksts no LELB mājas lapas)

Mums ticis visdziļākais ezers

Un rudākais rudzu lauks,

Visbaltākā bērzu birze,

Vismelnākais rupjmaizes klaips.

Un tieši Latvijai ticis

Vissvētākais  debesu jums,

Jo savu skaistāko zemi

Dievs ir atdevis mums.

/L.Vāczemnieks/

lasīt tālak »

Lūgšanu sapulces ir pirmā, un, tātad, senākā kristiešu pulcēšanās forma.

lapas: 1-10  11-19

04.11.2017.mūžībā aizsaukta

Alma Plostiņa

saprotoša, uzticama, zinoša un pašaizliedzīgi kalpojoša mūsu draudzes māsa, kapu pārzine.

‍Jautājumos par kapiem zvanīt kapu pārzinim Rihardam Dremakovam 25923354 rihards.dremakovs@inbox.lv