Aktualitātes
 Notikumu kalendārs
 Svētdarbības
 Regulārās norises
 Diakonija
 Svētdienas skola
 Draudzes padome
 Kapsēta
 Kontakti
 Notikumi
2006.gads
2007.gads
2008.gads
2009.gads
2010.gads
2011. gads
2012. gads
2013. gads
2014. gads
2015. gads
2016.gads
2017.gads
2018.gads
2019.gads
 Izlasi/Noklausies
 Galerijas
 Draudzes avīze
 Vēsture
 Ķekavas Romas katoļu draudze
 Projekti
 Noderīgas saites
Meklēšana

 

2017. gada notikumi


Adventa un Ziemassvētku dievkalpojumi
 3.Adventa vakarā mūsu baznīcā izskanēja brīnišķīgs koncerts “Ziemassvētki cauri gadsimtiem” Mīļš paldies māksliniecēm:

vokāls Endija Rezgale, ērģelniece Jana Zariņa, flautiste Elza Bleikša, vijolniece Līva Tomiņa 


SIRSNĪGS PALDIES 

Ķekavas kultūras nama vokālā ansambļa "Cīrulītis" dziedātājiem un vadītājām Ilzei Millerei un Agnesei Urkai par 

3. ADVENTA dievkalpojuma muzikālo ieskandināšanu  

Sirsnīgs paldies Bērnu un jaunatnes radošo spēju attīstības centra grupas „NAMIŅŠ” mazajiem dziedātājiem un vadītājai Līgai Taubei, kuri iepriecināja ar muzikālajiem priekšnesumiem 2.Adventā.Gatavojoties Ziemassvētkiem, ar prieku tiek izrotāta arī eglīte. ZIEMASSVĒTKU dievkalpojumā 25.decembrī tika 

 Kristīti 5 un Iesvētīti 16 jaunie draudzes locekļi.

Laipni lūgti draudzē!

Iesvētāmie kopš septembra cītīgi katru trešdienu apmeklēja mācības, kuras 20.decembrī laimīgi noslēgušās ar tradicionālo "festivālu" (eksāmenu), lai 25.decembrī katrs saņemtu Svēto Vakarēdienu un kļūtu par pilntiesīgu draudzes locekli.

  Prieks par mūsu aktīvo grupu, kuru diskusijas par kristīgajiem jautājumiem aizrauj arī draudzes locekļus jau ar stāžu. 

Zemāk ieskats "festivālā", sadraudzības vakaros un Iesvētībās.

Par Iesvētībām vairāk foto sadaļā "Galerijas"
Ieskats "festivālā", sadraudzības vakaros un gatavošanās Iesvētībām.


Jauks pārsteigums un pateicība no iesvētāmo grupas-dāvana baznīcai...ļoti, ļoti skaists grīdas celiņš...(brauciet ciemos novērtēt)


smaidiņi...

Pateicības dziesma pirmo reizi visiem kopā..

Sadraudzības vakariņa ietvaros draudzes priekšnieks Raitis iepazīstina ar draudzes dzīvi, finansēm...


Bet Ieva un Konrāds iepazīstina ar baznīcu un tās parasti neredzamo daļu...interesanti ļoti


Pēc Ziemassvētku vakara dievkalpojuma, veikli tika saposta baznīca gaidāmajam lielajam notikumam nākošajā rītā. Iesvētāmie vēlējās iet pie altāra pa savu dāvināto grīdas celiņu.


Veltījums Latvijas simtgadei”

Paldies par brīnišķīgo vakaru
 14.DECEMBRĪ 
 MŪSU DRAUDZES BAZNĪCĀ,
KURĀ VIENOJĀMIES LŪGŠANĀS, DZIESMĀS UN PĀRDOMĀS PAR LATVIJU


               
  

9.decembrī  draudzes ekskursija uz Kalna svētības kopienu Bruknā, Bārbeles pamatskolu un Valles baznīcu likās patiesi Dieva  svētības pārpildīta...

 Fotogrāfijas apskatāmas "Galerijā",bet apraksts izlasāms sadaļā "Izlasi"

‍bet 
 


Mūžības svētdienas (Svecīšu vakars)
ĶEKAVAS KAPOS 26.NOVEMBRĪ PL.17.00 
‍‍


‍SVEICIENS DZIMŠANAS DIENĀ!
‍Izplati mīlestību visur,kur vien esi!
Neļauj nevienam no tevis aiziet mazāk laimīgam,
Nekā viņš atnācis!
                                                 (Māte Terēze)


‍Latvijas dzimšanas dienas svētku dievkalpojums
18.novembrī

Mēs viena tauta,viena saime,mums zeme viena,likten's viens.
Vai plosās negaiss,smaida laime,sev pašam pāri ceļ ikviens
Šo mūsu tautas lūgšanu: Dievs,svētī Latviju!!

Latvijas Republikas proklamēšanas dienas svētku dievkalpojumā savu sveicienu izdziedāja Privātās pamatskolas"Gaismas tilts 97" audzēkņu ansamblis un Ķekavas kultūras nama bērnu vokālais ansamlis "Cīrulītis".

Liels paldies Ilzei Millerei, šo ansambļu vadītājai.
GAIŠĀ PIEMIŅĀ

Jēzus Kristus saka: “Es esmu augšāmcelšanās un dzīvība; kas man tic, dzīvos, arī ja tas mirs, un ikviens, kas dzīvo un tic man, nemirs nemūžam.” (Jņ 11:25)


          

4.novembrī mūžībā aizsaukta

  Alma Plostiņa 

  saprotoša, uzticama, zinoša un pašaizliedzīgi kalpojoša mūsu draudzes māsa, mīloša sieva, mamma un vecmāmiņa.


             

Svētdienas skolas bērni un skolotājas viesos Rīgas Domā 29.10.2017.
29.oktobrī draudzes svētdienas skolas audzēkņi un skolotājas viesojās Rīgas Doma draudzes svētdienas skolā Reformācijas 500 gadu jubilejā. Tika apskatīta gan baznīca, gan izpētītas ērģeles, aktīvi piedalījāmies svētdienas skolas nodarbībās -risināti dažādi uzdevumi par kristīgām tēmām, kā arī rotaļas un cienāšanās. Brīnišķīga nodarbība!

14.oktobrī mūsu draudzē 

Rīgas Krusta baznīcas draudzes mācītājs Juris Morics lasīja 
lekciju 
par
reformāciju. Liels paldies Jurim Moricam par pētījumiem un interesanto prezentāciju par notikumiem kristietības vēsturē.

‍TIKŠANĀS PIE "KRAUJĀM"

Vasaras nogalē pie draudzes mājas -"Kraujām", satikām bijušo iemītnieci, kura šajā mājā dzimusi-Astrīdu Vīķi (dzimšanas uzvārds). Vecāki kara laikā izceļoja uz Austrāliju, kur ģimene arī apmetās. Astrīda atvedusi līdzi gan savu vīru austrālieti, kurš aizrautīgi  fotografēja ēku no visām pusēm, gan abus mazdēlus, kuriem Latvija ļoti patīk. Izrādās, ka Astrīda ir mūsu exprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas māsīca. Gan jau tiksimies vēl!


No 4. līdz 8.AUGUSTAM MŪSU DRAUDZĒ VIESOJĀS ILGGADĪGIE DRAUGI NO STOVNERES DRAUDZES NORVĒĢIJĀ.
‍ 
‍ 

Cēsīs

Āraišu ezerpilī
 Sirsnīgā pateicībā Stovneres draudze atsūtīja fotoalbumu, ko izveidoja no fotogrāfijām no viesošanās pie mums. 
To var apskatīt, ja pavaicāsiet kancelejā.

Vairāk foto "Galerijās".

 Piektdien, 2.jūnija vakarā ceturto gadu aizvadīts Latvijas kristīgo baznīcu draudžu kultūras notikums "Baznīcu nakts", kas pulcējis ap 30 000 cilvēku. Neraugoties uz vējaino vakaru, visā Latvijā notikumam bija gatavojušās 190 baznīcas, vairāk nekā 3000 koristu, ansambļu, solistu, mākslinieku un lektoru. Vakara gaitā visos novados tika aizvadīti vairāk nekā 250 koncerti, novadītas vismaz 60 ekskursijas, ap 50 lekcijām par dažādām tēmām, vairāk nekā 70 radošās darbnīcas bērniem.
Arī mūsu draudze gatavojās šim pasākumam ar programmu, kurā skanēja gan ērģeļmūzika, ko izpildīja ērģelnieces-Irēna Kalniņa, Lana Bērziņa, Ilze Millere, gan koklētāju ansambļa "Dzītari" koncerts. Visa vakara garumā bija iespēja uzkāpt baznīcas tornī, apskatīt izstādes par dažādām tēmām, kā arī izstaigājama pati baznīca papildinājumā ar stāstījumu par draudzes vēsturi, baznīcas arhitektūru un mākslas vērtībām. Lūgšana par Latviju, Tezē lūgšanas un filma noslēgumā, vienoja visus apmeklētājus kopīgā, sirsnīgi pavadītā vakarā mūsu baznīcā.

Sirsnīgs paldies visiem organizatoriem.
Arī novados atsaucība vērtējama kā augsta - kopējais interesentu un dalībnieku skaits Latvijas reģionos sasniedz aptuveni 17 000 cilvēku. No Latvijas reģioniem visvairāk apmeklētāju bijis Vidzemē (ap 6000) un Kurzemē (ap 4000).
Baznīcu nakts pasākumā Rīgā iesaistījās aptuveni 12,5 tūkstoši cilvēku, plaši apmeklējot ne tikai pilsētas centra un Vecrīgas baznīcas, bet aktīvi dodoties arī uz Pārdaugavu (īpaši Āgenskalnu), Latgales priekšpilsētu, Sarkandaugavu un Teiku.
Pasākuma idejas iniciators Latvijā Jurģis Klotiņš: "Ceturtā Baznīcu nakts ir skaisti nosvinēta. Esam gandarīti par ikvienu apmeklētāju, draudžu cilvēkiem un pasākuma saturiskās daļas dalībniekiem, kuri, neraugoties uz vējaino vakaru un priekšvēlēšanu laiku, devās atklāt un piedalīties daudzveidīgajā baznīcu draudžu sarūpētajā programmā. Novērojām, ka cilvēki tiecas meklēt nesteidzīgāku un personiskāk izjustu kultūras un garīgo vērtību pieredzi. Pierādās, ka Baznīcu nakts ar katru gadu turpina veidot labu augsni kristīgo konfesiju un draudžu ekumeniskai sadarbībai mūsu valstī. Piedalīšanās Baznīcu naktī stiprina arī ikvienu draudzi. Gada otrajā pusē kopā ar draudzēm apspriedīsim Baznīcu nakts Latvijas simtgadei veltīto tematisko virzienu. Tā aprises iezīmējās jau šogad ar Latvijas vēsturei veltītām lekcijām vairākos dievnamos."

Mātes dienas dievkalpojumu muzikāli kuplināja bērnu vokālais ansamblis "Cīrulītis"‍
07.05.2017. dievkalpojumā  piedalījās bīskaps emeritus  Pāvils Brūvers.Pēc dievkalpojuma sekoja Pāvila Brūvera lekcija par misiju Indijā. Sirsnīgi pateicamies par interesanto tikšanos.
‍‍‍Dievkalpojums 


Latvijas republikas neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā


Svētdien, 30.aprīlī mūsu baznīcā viesojās LELB Jauniešu centra GOSPEĻKORIS!

 

 Gospeļkora vadītāja Gundega Dzene:

Kas ir gospelis? Tulkots no angļu valodas, šis vārds nozīmē Evaņģēlijs, Labā Vēsts. Tā ir 20. un 21. gadsimta afroamerikāniskā kristīgā mūzika, ko ietekmējis džezs un blūzs. Tagad tā skan ne tikai Amerikā, bet iemīļota arī Eiropā, un nu arī Latvijā ir vairāki gospeļkori. Gospeļmūzika ir dzīvības pilna, ar savu ķermeni tu visu sevi dod Dievam, tu priecājies, un tad Dievs caur tevi dod svētību, ka klausītājs saprot Labo Vēsti.


23.aprīlī Latvijas Lielās talkas dienā, mūsu draudzes atsaucīgie,čaklie talkotāji strādāja sakopjot teritorijas Daugavas un Ķekaviņas krastā, pie avotiņa un ap Brāļu kapiem. SIRSNĪGS PALDIES!!!L‍IELDIENU PASĀKUMI

 Zaļās Ceturtdienas,   Lielās Piektdienas, Sestdienas Nakts, Lieldienu dievkalpojumos pulcējāmies, lai būtu kopā ar Kristu šajā laikā. Lielajā Piektdienā tika noiets arī tradicionālais Krusta ceļš cauri Ķekavai, apstājoties katrā ķekaviešiem svarīgajā vietā, lai kopīgi lūgtu Dievam žēlastību. Milzīga pateicība Antrai Martinsonei, kura muzicēja katrā dievkalpojumā un Ķekavas novada jauniešu simfoniskajam orķestrim (diriģents Pēteris Plūme), ar kura koncertu tika noslēgti brīnišķīgie Lieldienu svētku dievkalpojumi. Jāpiebilst, ka orķestra koncertā  vienu no vijoles solo spēlēja mūsu draudzes Reina Fingere. 

                   
‍                 


Bībeles diena Ķekavā 

18. martā kopā ar Ķekavas Vasarsvētku draudzi un Doles-Ķekavas evaņģēliski luterisko draudzi Doles tautas namā svinējām Bībeles dienu. Šoreiz - ekumēnisma zīmē. Jo tieši Bībele ir tā, kas spēj mūs vienot mūsu dažādībā. Var tikai pievienoties Ķekavas Vasarsvētku draudzes mācītāja Kristapa Cēbura teiktajam, kurš visus aicināja lasīt Bībeli kopā, jo kopīgajā Bībeles lasīšanas pieredzē, kad “ēdam šo maizi kopā, iegūstam arī labāku cits cita sapratni. Tas palīdz praktizēt ticību un dzīvot.” Bībele iedvesmo!


Kristaps Cēburs, Ķekavas Vasarsvētku draudzes mācītājs: “Bībele ir kā uzklāts galds, pie kura ir aicināti visi. Un mēs esam bagāta tauta, jo mums ir pat divi Bībeles tulkojumi. Ne katra tauta ir tik priviliģēta. Taču, lai saprastu, kas ir Bībele, vajadzīga visa dzīve.”


Arnis Eltermanis, Doles-Ķekavas evaņģēliski luteriskā draudzes mācītājs: “Padomju laikā, kad Bībele bija retums un vispār kaut kas nesaprotams, cilvēki mēdza teikt, - ja tu izlasīsi visu Bībeli, tu sajuksi prātā. Tad var teikt, ka es arī esmu sajucis prātā. Un es aicinu arī visus lasīt Bībeli un “sajukt prātā”.”


Dievkalpojuma laikā tika vākti ziedojumi Bībeļu un audiogrāmatu dāvināšanai Ķekavas sociālajam centram.


Paldies Raivitai par Jāņa Ivanova klaviermūziku “Sapņotājs”! Nemaz tik bieži negadās dievkalpojuma laikā ko tādu dzirdēt!


Izlozējam balvas - kā parasti divi laimīgie ziedotāji saņem grāmatas.

 ‍PELNU DIENAS DIEVKALPOJUMS 10.FEBRUĀRĪ

 Pelnu diena ir septītā trešdiena pirms Lieldienām (46. diena pirms Lieldienām), kā arī Lielā gavēņa pirmā diena. Pelnu diena ir trešdiena, skaitot četrdesmit dienas pirms Lieldienām, bet izslēdzot svētdienas kā Jēzus augšāmcelšanās dienas, kurām nav gavēņa rakstura. Nav pieņemts rīkot kāzas, kristības un citus ar priecīgām izklaidēm saistītus pasākumus. Tā vietā lielāka uzmanība tiek pievērsta Bībelei, lūgšanai un grēksūdzei. Pelnu dienas novakarē draudzēs notiek īpaši dievkalpojumi. Altārus šajā dienā ietērpj violetajā krāsā, kas simbolizē ciešanas un grēknožēlu.

Pelnu dienā kristieši veic grēku nožēlu. Ticīgajiem uz galvas tiek kaisīti pelni, kā arī no tiem uz pieres iek uzvilkts krusts. /materiāls no Vikipēdijas/
  22.janvārī sirsnīgā atmosfērā

Ķekavas kultūras nama viesību zālītē notika ikgadējais draudzes vakars. Paldies organizētājiem un visiem kas ieradās, jo brīnišķīgu notikumu ar kuriem padalīties pagājušajā gadā bija daudz. Iepriecināja muzikālie priekšnesumi Un siltie pateicības vārdi par kalpošanu. Vairāk foto mazliet vēlāk būs "Galerijā".


SIRSNĪGA PATEICĪBA 

ANSAMBLIM "JŪTI" , 

PAR SKAISTO KONCERTU 

ZVAIGZNES DIENAS DIEVKALPOJUMĀ

8.JANVĀRĪ.


39.Eiropas jauniešu tikšanās Rīgā noslēgusies.

 Šīs ir bijušas notikumiem bagātas, garīgi un emocionāli piepildītas dienas, un droši var teikt, ka pasākums kopumā ir izdevies. Tas viss - lielā mērā pateicoties arī viesģimenēm un palīgiem draudzē un ārpus tās! 

Tāpēc viesģimenes tika aicinātas  uz tikšanos

  8.janvārī,  Ķekavas Jauniešu centrā, lai vēlreiz pateiktu viņām paldies,kā arī dotu iespēju padalīties iespaidos un pieredzē, uzņemot jauniešus savās mājās un mūsu draudzē, lai skatītos bildes no piedzīvotā Ķekavā un Rīgā, lai pārrunātu, kas izdevās un kas varbūt varēja noritēt citādi... Piedalījās arī vēl brīvprātīgais no Bulgārijas brālis Teodors. Tā bija priecīga, ar gandarījumu par padarīto piepildīta tikšanās ar secinājumu - ja vajadzētu, darītu to atkal. Vairāk foto "Galerijās"

‍‍


‍‍


‍‍
  KontaktiemArnis Eltermanis
mācītājs
arniseltermanis@gmail.com
29177336‍Kaspars Cērps
‍evanģēlists

Raitis Heniņš
 draudzes priekšnieks
 raitis@gd.lv
 29149425Ieva Kolosovska
 diakonijas un
 saimniecības vadītāja
29157260Lauris Bērziņš 

Kapu pārzinis 
25773343
lauris00777@inbox.lv

Draudzes e-pasts:

doleskekavasdr@inbox.lv

www.facebook.com  /

/kekavas.baznica 

 
Copyright 2006; Created by MB Studija »