Aktualitātes
 Notikumu kalendārs
 Svētdarbības
 Regulārās norises
 Diakonija
 Svētdienas skola
 Draudzes padome
 Kapsēta
 Kontakti
 Notikumi
2006.gads
2007.gads
2008.gads
2009.gads
2010.gads
2011. gads
2012. gads
2013. gads
2014. gads
2015. gads
2016.gads
2017.gads
2018.gads
2019.gads
 Izlasi/Noklausies
 Galerijas
 Draudzes avīze
 Vēsture
 Ķekavas Romas katoļu draudze
 Projekti
 Noderīgas saites
Meklēšana

 


  2014.gada notikumi draudzēPAR BAZNĪCAS DIENĀM CĒSĪS

 No 31.jūlija līdz 2.augustam skaistajā un vēsturiski gleznainajā Cēsu pilsētā norisinājās 3. BAZNĪCAS DIENAS. Tajās piedalījās gandrīz tūkstotis LELB draudžu locekļi un viesi. Atbilstoši Baznīcas Dienu moto "Ņemiet un ēdiet. Es esmu dzīvības maize." trijās dienās tika piedāvātas 72 aktivitātes un pasākumi. Piesātinātā programma deva garīgu stiprinājumu un prieku  gan pieaugušajiem, gan bērniem un jauniešiem. (no LELB mājaslapas)

 Pirmā doma, uzzinot, ka šovasar Cēsīs gaidāmas Baznīcas dienas, bija – jā, noteikti braukšu! Uz pirmajām Baznīcas dienām Alūksnē netiku, otrajās Valmierā varēju piedalīties tikai daļēji, bet ar to pietika, lai saprastu, cik svētīgs, celsmīgs ir šāds pasākums. Taču, jo tuvāk nāca vasara, jo straujāk aizpildījās arī kalendārs, un beigu beigās likās – nē, ja vēl Baznīcas dienas, tad tas jau būs par traku. Un tad pienāca kāda e-pasta vēstulīte, kurā visa cita starpā māsa Kristū aicināja pieteikties uz Baznīcas dienām, minot vairākus iemeslus par labu dalībai tajās un arī pievienojot programmu. Tā, sēžot, lasot un pārdomājot, bet jo īpaši iepazīstoties ar daudzveidīgo plānoto aktivitāšu klāstu, izlēmu – mēs brauksim. Mēs, tas ir, kopā ar bērniem. Jo arī viņiem domātā programma likās gana plaša un interesanta.

Un patiešām – to, ka aizbraucām, nenožēlojām ne mirkli. Trīs brīnišķīgi piepildītas dienas daudzu ticīgo vidū, skaistā vietā un Dieva tuvumā. Pasākuma vieta patiesi bija izcila – pašā pilsētas sirdī - lielajā, senajā baznīcā, ap to un tās tuvumā. Baznīcā varēja klausīties stāstus par Dieva darbiem dažādu cilvēku dzīvē un ērģeļmūziku, tur notika rīta svētbrīži, Tezē vakara lūgšana, pūtēju orķestra koncerts un tika izrādīts mūzikls. Un kad pirmās dienas pusdienlaikā uznāca lietus, tad uz baznīcu no Rožu laukuma pārcēlās arī Mārtiņš Rītiņš ar savu skābeņu zupas katlu. Pārējās ēdienreizes gan baudījām citu pavāru mākslu un nevis baznīcā, bet gan blakus baznīcai esošajā plašajā Cēsu pils dārzā. Turpat ik dienas norisinājās arī daļa aktivitāšu bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. Savukārt, dārza otrā pusē, aiz grandiozajām pilsdrupām - Cēsu pils parka estrādē - notika gan Baznīcas dienu atklāšana un noslēgums, gan priekšlasījumi un koncerti. Pirmās dienas vakarā klausītājus iepriecināja Jorans Šteinhauers no grupas „Ārzemnieki”, Goran Gora (Jānis Holšteins) un Liene Dravniece. Īpaši aizkustinošs daudziem likās piektdienas vakara koncerts, kurā uzstājās koris, orķestris un solisti – Ingus Pētersons, Lorija Vuda, Evita Zālīte, Andris Ērglis un mazā Katrīna Paula Dīringa.

Dažu desmitu vai simtu soļu attālumā atradās arī citu norišu vietas – skolas, draudzes nams, pagalmi un citi Cēsu dievnami, kur varēja piedalīties gan dažādās radošajās darbnīcās, gan klausīties lekcijas, skatīties kino, diskutēt, satikt mācītāju privātai sarunai vai grēksūdzei. Bija arī Gaismas ceļš, jauniešu vakars, bija sports, ekskursijas, Bībeles čempionāts, foto orientēšanās un vēl un vēl. Tēmas un nodarbes katrai gaumei un atbilstoši katra interesēm. Savs laiks bija atvēlēts arī praktiskas palīdzības sniegšanai Cēsu trūcīgākajām ģimenēm.

Var mēģināt atcerēties un uzskaitīt visu, kas notika šajās dienās, taču ir gandrīz neiespējami vārdos ietvert garīgo un emocionālo guvumu. Tas, kurš reiz to ir izbaudījis, tādos un līdzīgos pasākumos piedalīties vairs īpaši nav jāmudina un jāpārliecina, bet tam, kurš šaubās, kuram liekas, ka tas nav priekš viņa, ka tas ir par dārgu, par tālu, par ilgu utt., var tikai ieteikt vismaz vienreiz pamēģināt un tad pašam izsecināt, bija vai nebija to vērts. Personisks stāsts un aicinājums vienmēr ir arī daudz iedarbīgāks nekā, piemēram, afiša vai pa ausu galam dzirdēta ziņa radio, TV vai baznīcā. Un, ja vēl varam, labajai rokai nezinot, ko kreisā dara, noziedot tādam cilvēkam ceļanaudu vai dalības maksu, paņemt viņu pie rokas un aizbraukt kopā, tad varam būt droši – Dievs noteikti izdarīs visu pārējo.

Arī mani bērni nezināja un nesaprata, kas tas īsti ir, uz ko mēs dodamies. Kā nometne? Kā draudzes svētki? Viņiem atlika tikai paļauties, ka mamma ne uz ko sliktu un garlaicīgu neaicinātu un nevestu. Tāpat kā man atlika vien paļauties uz Debesu Tēvu, ka Viņš arī tieši mums ir ko īpašu šajās dienās sagatavojis. Un nu jau mēs ar nepacietību gaidām nākamās Baznīcas dienas! Tiksimies tajās? Tiksimies!

 Baznīcas dienu dalībniece Antra

Strūklaka Rožu laukumā Cēsu Sv.Jāņa baznīcas priekšā Gaismas ceļa...un strūklaka bērnu nodarbību starplaikā :)Iepazīstot kristīgos skautus un cepot skautu maizi‍Kopā ar misionāres Annas Irbes latviešu ev.lut.Baznīcas Indijā prezidenti Violetu Stīvenu


Keramikas darbnīcā‍‍‍
‍Varam lepoties ar to, ka  mūsu draudze atbalstīja virsmācītāja Roberta Feldmaņa pirmā sprediķu  (no 1991.-1994. gadam) krājuma "VIENĪGI KRISTUS" izdošanu.
"Šī sprediķu izlase ir īpaša dāvana tiem, kas iespiesto vārdu var salikt kopā ar atmiņām par šo neparasto, aizraujošo personību. Lasot rakstīto, viņi varēs iekšēji ieklausīties, kā sprediķis notika, profesoram stāvot kancelē. Arī tie, kas viņu nepazina, šai grāmatā atradīs to, kas profesora sprediķus darīja tik auglīgus", - tā grāmatu raksturo arhibīskaps J. Vanags.

 Vairāk informācijas par šo izcilo personību varat atrast http://www.robertsfeldmanis.lv/.

Ikviens ir aicināts papildināt  krājumu ar savā rīcībā esošām piemiņas lietām, fotogrāfijām  un atmiņām rakstot uz e-pastu katlakalns@gmail.com

‍    1973.gada 23.septembrī mācītāja T.Valtera 45.gadu ordinācijas  un draudzes priekšnieka Reņģīštēva 90.gadu jubilejas dievkalpojumā. Arhibīskaps J.Matulis, asistē P.Žibeiks un R.Feldmanis.‍6.aprīlī notika draudzes padomes pārvēlēšanas. Jauno draudzes padomes un revīzijas komisijas sastāvu atradīsiet sadaļā "Draudzes padome"


Svinam jubilejas

‍‍Pavasarī aktīvi talkojam draudzes īpašumos.


 


Jau vairākus gadus Lielajā Piektdienā mūsu draudze kopā ar kaimiņu draudzēm organizē ekumēnisku Krusta ceļu Ķekavā. Arī šogad 18.aprīlī. Krusta ceļā ir 14 stacijas-apstāšanās vietas, kurās esam aicināti apcerēt Kristus ciešanas Viņa mokpilnajā ceļā uz Golgātas kalnu un krusta nāvi, uzticēt Dievam arī savas ciešanas un lūgt par vietu, kurā dzīvojam. Apstāšanās vietas ir izvēlētas svarīgas ķekaviešiem-skolas, bērnu dārzs, kultūras nams, aprūpes centrs, kapi, baznīca, utt. Lai tas visiem mums paliek par svētību! Vairāk foto "Bilžu galerijā"

‍12.janvārī
Ķekavas kultūras nama viesību zālītē Esteres vadībā noritēja draudzes vakars, kurā baudījām gan svētdienas skolas bērnu un draudzes mūziķu priekšnesumus, gan Rutas un Gaidas dzeju, kā arī ziņojumus par draudzes garīgo dzīvi un finansiālo pusi. Sirsnīgi pateicības vārdi par kalpošanu un iesaistīšanos draudzes dzīvē mijās ar draudzes dziedātām dziesmām un prieku par kopā būšanu ziemas svētdienas vakarā. Vairāk foto sadaļā "Galerijā" 
  KontaktiemArnis Eltermanis
mācītājs
arniseltermanis@gmail.com
29177336‍Kaspars Cērps
‍evanģēlists

Raitis Heniņš
 draudzes priekšnieks
 raitis@gd.lv
 29149425Ieva Kolosovska
 diakonijas un
 saimniecības vadītāja
29157260Lauris Bērziņš 

Kapu pārzinis 
25773343
lauris00777@inbox.lv

Draudzes e-pasts:

doleskekavasdr@inbox.lv

www.facebook.com  /

/kekavas.baznica 

 
Copyright 2006; Created by MB Studija »